• دکتر سیاری و سومین نشست توسعه کارآفرینی و آموزش های مهارتی در کشور


  این نشست با حضور نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی، جناب آقای دکتر احمدی لاشکی؛ نائب رئیس محترم کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، جناب آقای دکتر بیرانوندی؛ عضو محترم کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، جناب آقای دکتر کوچکی نژاد؛ عضو محترم کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، جناب آقای دکتر نیکفر؛ عضو محترم کمیسیون بهداشت و درمان مجلس و همچنین با حضور مدیران مؤسسات آموزش عالی آزاد کشور در مدرسه کسب و کار ماهان برگزار گردید.

  دکتر سیاری رئیس کانون کارآفرینان استان تهران و دبیر انجمن کسب‌وکار ایران در نشست مشترک نمایندگان محترم کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس و فعالان حوزه آموزش عالی آزاد و مهارتی کشور،مطالب زیر را طرح نمود:

  «راه توسعه کارآفرینی و اشتغال دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاهی، در تغییر سیاست‌های وزارت علوم از مدرک‌گرایی به مهارت‌آموزی است».

  وی افزود: نیاز امروز بازار کار جهت توسعه و شکوفایی کشور، ارائه آموزش‌های مهارتی و توانمندسازی فارغ‌التحصیلان، دانشجویان و افراد جویای کار می‌باشد و در این فرایند آموزشی، یکی از مهم‌ترین نهادهای خودساخته که در 20 سال اخیر بدون کوچک‌ترین حمایت مالی و معنوی از طرف دولت اقدام به نیازسنجی، طرح‌ریزی، اجرا و توسعه آموزش‌های عالی مهارتی موردنیاز بازار کارنموده‌ است، مؤسسات آموزش عالی آزاد کشور می‌باشند. بااین‌وجود متأسفانه در حال حاضر  به دلیل عدم درک مدیران ذی‌ربط وزارت علوم از آموزش‌های مهارتی و عدم‌حمایت از این مؤسسات و حتی بعضاً با مسکوت گذاشتن آئین‌نامه و دستورالعمل‌ها جهت توسعه این دوره‌ها، بزرگ‌ترین ضرر را به مؤسسات آموزش عالی آزاد کشور زده‌اند.

  امید است وزارت علوم درک مناسبی از آموزش‌های مهارتی موردنیاز جامعه پیداکرده و در سال حمایت از کالای ایرانی به توانمندسازی این مؤسسات که اکثراً به دلیل چابکی اقداماتی نظیر همکاری‌های بین‌المللی با دانشگاه‌های خارجی جهت توسعه آموزش‌های روز دنیا، برگزاری دوره‌های آنلاین، توسعه و گسترش آموزش مهارتی در کل کشور و ... مبادرت نموده‌اند، اقدام به حمایت واقعی از آن‌ها نماید.


  جهت  مطالعه گزارش کامل این نشست می توانید اینجا کلیک نمایید  مطلب را به اشتراک بگذارید به اشتراک گذاری در گوگل پلاس به اشتراک گذاری در LinkedIn به اشتراک گذاری در فیس بوک به اشتراک گذاری در کلوب به اشتراک گذاری در فیس نما به اشتراک گذاری در توییتر
  برچسب ها دکتر سیاریمجید سیاریسیاریاحمدی لاشکیبیرانوندنیکفردکتر نیکفردکتر بیرانوندنیکنژادکوچکیدبیر انجمن کسب وکارانجمن کسب و کارکسب وکارانجمن کسب وکارانجمن سنفی موسسات آموزش عالی آزادتوسعه کارآفرینیاشتغال کشوراشتغالکارآفرینیمدرک گراییمهارت آموزیحمایت از کالای ایرانیشعار 1397کالای ایرانی
  نظر کاربران
  نظر شما

  نام : *
   

  ایمیل : *
     

  شماره همراه : *
   

  متن پیام : *
     کد بالا را در کادر وارد نمایید :

 • حساب کاربری

  جهت استفاده بهتر از امکانات سایت ، وارد حساب کاربری خود شوید و در صورت نداشتن حساب کاربری ، ثبت نام کنید
  ثبت نام
  ورود
  فراموشی رمز
  ارتباط با ما