• جلسه اعضای هیئت مدیره انجمن صنفی موسسات آموزش عالی آزاد در وزارت علوم


  جلسه اعضای هیئت مدیره انجمن صنفی موسسات آموزش عالی آزاد در وزارت علوم با جناب آقای دکتر شریعتی نیاسری معاون وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری

  اعضای حاضر در جلسه :

  دکتر شریعتی نیاسری ( معاونت آموزش وزارت علوم )
  دکتر شمس (عضو شورای برنامه ریزی و ساماندهی موسسات )
  دکتر ریاحی (نائب رئیس هیئت مدیره انجمن و عضو شورای ساماندهی و برنامه ریزی موسسات )
  دکتر میر شمسی (رئیس موسسه آموزش عالی آزاد هادی )
  دکتر محمدیان (رئیس موسسه آموزش عالی آزاد گفتگو )
  مهندس بکایی ( عضو شورای برنامه ریزی و ساماندهی موسسات )
  دکتر سیاری ( رئیس انجمن صنفی موسسات آموزش عالی آزاد کشور و عضو شورای برنامه ریزی و ساماندهی موسسات )
  آقای یعقوبی ( دبیر انجمن صنفی موسسات آموزش عالی آزاد کشور)

  موضوع جلسه :


   1 . نقش و جایگاه موسسات آموزش عالی آزاد کشور در نظام آموزش های آزاد مهارتی با هدف ارتقاء قابلیت های حرفه ای فارغ التحصیلان دانشگاهی و شاغلین بخش های دولتی و غیر دولتی
  2 . ضرورت تمرکز تعامل اداری و ساختاری بیشتر وزارت علوم با موسسات آموزش عالی آزاد

  اهم دیدگاههای مطرح شده از سوی اعضاء محترم هیئت مدیره در جلسه :

  1 . تصمیم های کارشناسی در حوزه موسسات آموزش عالی آزاد می بایست در بدنه وزارت علوم و تحقیقات طراحی ، مهندسی و اجرا گردد .
  2 . موسسات آموزش عالی آزاد طی 15 سال فعالیت آموزشی توانسته اند بهترین دوره های کاربردی و مهارتی را برای متقاضیان شامل فارغ التحصیلان دانشگاهی ، بدنه کارشناسی دستگاههای دولتی و بخش خصوصی طراحی و اجراء کنند .
  3 . موسسات آموزش عالی آزاد طی مدتی که زیر نظر دانشگاه جامع علمی کاربردی فعالیت می کنند ، چندین پروژه راهبردی را برای دانشگاه جامع طراحی و اجراء کرده اند .
  4 . ساختار مدیریتی موسسات آموزش عالی آزاد در سراسر کشور برآمده از محیط های دانشگاهی هستند و با فضای علمی ـ پژوهشی و آموزشی مورد نیاز  صنعت ، محیط های کسب و کار و دانشگاه ها آشنایی و تخصص مربوطه را دارند ، ظرفیت آموزشی ـ پژوهشی و کاری موسسات به دلیل قالب فکری و آموزشی هیئت های علمی آن بسیار راهبردی و مفید بوده است .
  وزارت علوم از این ظرفیت مغز افزاری ـ نرم افزاری بخش خصوصی ( موسسات ) استفاده کند

  جناب آقای دکتر شریعتی نیاسری ، معاون محترم آموزش وزارت علوم  :


  1 . ضمن عرض خیر مقدم به حاضرین در جلسه بیان داشتند ، ان شاالله در جلسه ای دیگر که با برنامه ریزی و هماهنگی بیشتری در موضوعات باشد ، در خدمت شما عزیزان خواهیم بود .
  2 . از بدو ورودم به معاونت آموزشی از حجم کارهای آموزش های آزاد در جریان قرار گرفتم . کما اینکه از قبل هم این موضوع را پیگیری کرده و با آن آشنا بودم .
  3 . باید ما ( وزارت علوم ) ورود جدیدی در حوزه آموزش های آزاد و مهارتی در سطح علوم و فنون دانشگاهی داشته باشیم .
  4 . اینکه موضوعات و مسائل موسسات آموزش عالی آزاد در دانشگاه جامع و وزارت علوم پیگیری شود ، مناسب نمی باشد . اگر قرار باشد که این موضوع به طور متمرکز در یک جا باشد بهتر است که این مهم اندیشیده و اجرا گردد .
  5 . باید بطور جدی وارد شده و پیگیری کنیم . چرا که معتقدم هنوز تمامی ظرفیت ها در حوزه موسسات آموزش عالی آزاد مورد استفاده قرار نگرفته است .
  6 . جو سازی های پیرامون موسسات آموزش عالی آزاد را هم قبول ندارم . چرا که تمامی مباحث آموزشی موسسات آموزش عالی آزاد ، مباحث کنکوری ( ارشد و دکتری ) صرف نیست .
  7 . اعتقاد داریم که شما ( موسسات ) باید این درخواست خود را مطرح کنید . از جناب آقای دکتر ابری نیا خواهیم خواست که حتماً جلسه ای کارشناسی را با حضور ایشان ، شما عزیزان موسسات و سایر مدیران ذیربط وزارت علوم و دانشگاه جامع به منظور بررسی همه جانبه موضوع موسسات داشته باشیم و راهکار خروجی این جلسه که به دست می آید بر اساس خرد جمعی ، اصول و کارکردهای کارشناسی قرار گیرد .

  در پایان نیز مقرر شد که جلسه ای با حضور تمامی مدیران ذیربط در وزارت علوم و دانشگاه جامع در دفتر جناب آقای دکتر شریعتی نیاسری تشکیل تا به یک اجماع و راهکار اصولی و اجرایی در خصوص موسسات آموزش عالی آزاد کشور دست یابند .


   
   
   
   
   
      
   
       مطلب را به اشتراک بگذارید به اشتراک گذاری در گوگل پلاس به اشتراک گذاری در LinkedIn به اشتراک گذاری در فیس بوک به اشتراک گذاری در کلوب به اشتراک گذاری در فیس نما به اشتراک گذاری در توییتر
  برچسب ها جلسه اعضای هیئت مدیره انجمن صنفی موسسات آموزش عالی آزاد در وزارت علوم
 • حساب کاربری

  جهت استفاده بهتر از امکانات سایت ، وارد حساب کاربری خود شوید و در صورت نداشتن حساب کاربری ، ثبت نام کنید
  ثبت نام
  ورود
  فراموشی رمز
  ارتباط با ما