• انواع آموزشهای عالی آزاد

    

        انواع آموزشهای عالی آزاد

  به آموزشهای غیر رسمی اطلاق میشود که بر اساس نیاز متقاضیان برای ارتقاء شغلی شاغلان بخشهای مختلف و همچنین دانش آموختگان دانشگاهها در ساعات آموزشی متنوع و سر فصل مشخص تدوین و به تصویب رسیده و تجمیع آن منجر به یک مقطع تحصیلی نخواهد شد و در پایان دوره به دانشآموختگان این دورهها گواهی گذراندن دوره بدون استفاده از عناوین رسمی دانشگاه (مانند كاردانی، كارشناسی و .. یا معادل آنها) اعطاء میشود.

   

  از ویژگی های این نوع آموزش ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  1- تنوع در عناوین آموزشی

  2- تنوع در طول دوره آموزشی

  3- انعطاف پذیری

  4- تطابق با نیازهای شغلی

  5- رعایت استاندارد های آموزشی 

   

  این آموزشها می تواند در قالب آموزشهای زیر ارائه شود:

           دوره های تخصصی-مهارتی

  به آموزشهایی اطلاق شده كه برای یك شغل یا بخشی از وظایف آن شغل و به منظور افزایش مهارتهای شغلی یا ارتقای دانش تخصصی به صورت ساعتی تعریف می شود. میزان ساعت آموزشی آن متغیر بوده و در راستای پوشش بخشی از مهارت ها و توانایی های یك شغل و به صورت ساعتی تعریف میشود.شرایط و طول اجرای دوره منعطف می باشد همچنین محتوای این دوره ها نباید منطبق بر سرفصل دورههای رسمی آموزش عالی (در مقطع كاردانی، كارشناسی، كارشناسی ارشد و دكتری) باشد.

   

           آمادگی آزمونهای تخصصی

  به آموزشهایی اطلاق میشود که متقاضیان برای آمادگی و افزایش سطح دانش و مهارت برای شرکت در آزمونهای تخصصی مانند IELTS ، TOFEL ، وکالت و...  نیازمند گذراندن آن میباشند. لازم به ذکر است به افرادی که در این دورهها شرکت مینمایند به هیچ عنوان گواهینامه پایان دوره اعطاء نمیشود.

   

   

           آمادگی آزمون فراگیر پیام نور

  به آموزشهایی اطلاق میشود که متقاضیان برای آمادگی و افزایش سطح دانش برای شرکت در آزمونهای آمادگی فراگیر پیام نور نیازمند گذراندن آن می باشند. لازم به ذکر است سرفصلهای هر رشته بر اساس مصوبات دانشگاه پیام نور در زمان ثبت نام این دورهها به صورت رسمی اعلام شده و موسسه مجری موظف به ارائه آموزشها بر اساس سر فصلهای ابلاغی از سوی دانشگاه پیام نور میباشد و همچنینبه افرادی که در این دورهها شرکت می نمایند به هیچ عنوان گواهینامه پایان دوره اعطاء نمیشود.

   

           آمادگی آزمون ورودی  دانشگاهها

  به آموزشهایی اطلاق میشود که متقاضیان برای آمادگی و افزایش سطح دانش و مهارت برای شرکت در آزمونهای وروردی دانشگاهها در مقاطع کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری نیازمند گذراندن آن میباشند. لازم به ذکر است به افرادی که در این دورهها شرکت می نمایند به هیچ عنوان گواهینامه پایان دوره اعطاء نمیشود.

   

       مطلب را به اشتراک بگذارید به اشتراک گذاری در گوگل پلاس به اشتراک گذاری در LinkedIn به اشتراک گذاری در فیس بوک به اشتراک گذاری در کلوب به اشتراک گذاری در فیس نما به اشتراک گذاری در توییتر
  برچسب ها انواع آموزشهای عالی آزاد
 • حساب کاربری

  جهت استفاده بهتر از امکانات سایت ، وارد حساب کاربری خود شوید و در صورت نداشتن حساب کاربری ، ثبت نام کنید
  ثبت نام
  ورود
  فراموشی رمز
  ارتباط با ما